کسب و کار اینترنتیمقالات نت کار

با این ۷ سایت رایگان بک لینک های رقبا رو چک کنید

7 ابزار چک کردن بک لینک سایت خود و رقبا


۷ ابزار چک کردن بک لینک های رقبا

 

چجوری بفهمیم چه تعداد بک لینک داریم؟ از کجا لیست بک لینک سایت خود را چک کنیم؟

در این مقاله میخواهیم با شما راجع به چک کردن بک لیک سایت توسط ۷ ابزار (سایت) صحبت کنیم.

چک کردن بک لینک رقبا ، یکی از مهم ترین کارهایی است که هر سئوکار حرفه ای باید بر آن مسط باشد. در حقیقت شما مستلزم آن هستید که بدانید رقیب شما با استفاده از چه بک لینک های توانسته است که رتبه فوق العاده ای در گوگل کسب نماید.

پس از این دانستن این موضوع، شما نیز به سادگی قادر خواهید بود که از رقیب خود در کلمه کلیدی مدنظر پیشی بگیرید.

به عنوان یک اصل اساسی، فراموش نکنید که تعداد بک لینک اصلا و به هیچ عنوان مهم نیست، بلکه چیزی که مهم است تعداد بک لینک قوی و با کیفیت (quality backlinks) می باشد.

چه بسا شخصی برای وب سایت خود هزینه زیادی را متحمل شده و انبوهی از بک لینک های بی کیفیت را خریداری نماید. با این حال همه ی این بک لینک ها روی هم رفته، تاثیری همانند یک بک لینک باکیفیت نخواهد داشت. حتی ممکن است یک بک لینک ضعیف باعث پسرفت سئو سایت شما شود.

در واقع ابزارهای چک کردن بک لینک خوبی دیگری نیز دارند و آن هم بررسی این مورد است که رقبای شما بر کدام نوع لینک بیلدینگ تاکید بیش تری داشته اند.

توصیه میکنم : در ابتدا چرا نباید بک لینک بخریم؟ (خطرات مهلک خرید بک لینک) را یکبار مطالعه کنید.

مثلا اگر تعداد بک لینک نوفالو رقیب شما زیاد بود، بدین معناست که وی بیش تر بر ساخت بک لینک به وسیله کامنت تاکید نموده است. در مقابل اگر اکثر بک لینک ها به صورت فالو بود، این نتیجه حاصل می شود که وی بر خرید بک لینک و صرف هزینه برای رسیدن به هدف خود، تکیه نموده است.

در این مطلب می خواهیم ابزارهایی برای چک کردن بک لینک های رقبا مطرح نماییم. شما به کمک این ابزارها استراتژی سئو رقیب خود را فهمیده و پس از آن متوجه خواهید شد که رقبای شما بر چه کلماتی بیش تر تمرکز نموده اند.

 

۱– SEMRUSH – بهترین ابزار آنالیزور بک لینک

تقریبا تمام سئوکاران حرفه ای، یک اکانت در این ابزار بسیار مهم خریداری کرده اند. البته این را نیز بگوییم که استفاده از این ابزار برای مدت دو هفته یعنی ۱۴ روز کاملا رایگان است، با این حال بعد از آن این ابزار به حالت پولی تغییر خواهد کرد.

این ابزار، بسیار متداول بوده و اطلاعات بسیار کامل و جامعی را درباره بک لینک رقیب به شما خواهد داد. دیتابیس این ابزار، هر روزه آپدیت می شود و شما به صورت دقیق می توانید وضعیت سئو سایت خود یا رقیب را توسط این ابزار مطلع شوید.

به علاوه امکان مقایسه نیز در این ابزار وجود داشته و شما می توانید بک لینک های خود را با رقیبتان بسنجید. در صورتی که بخواهید این ابزار را بخرید، می بایست چیزی حدود ۱۵۰ دلار هزینه نمایید.

۲– AHrefs

این ابزار که اخیرا نیز به شدت مطرح شده است، یکی از بهترین آنالیزورها برای بررسی اوضاع بک لینک ها می باشد. البته با توجه به استقبال شدید، این ابزار در اصل یک ابزار آنالیزور پولی می باشد.

با این حال شما می توانید یک اکانت رایگان در این وب سایت ایجاد کرده و اوضاع بک لینک خود و انکرتکست را به صورت دقیق آنالیز کنید.

این ابزار، به صورت دقیق به شما خواهد گفت که انواع بک لینک ها در وب سایت شما از چه نوعی هستند. به علاوه شما می توانید روند ایجاد بک لینک در وب سایت خود را ملاحظه کنید که آیا ایجاد بک لینک سایت شما با روند افزایشی یا کاهشی رو به رو است.

علاوه بر آن، این الگوریتم می تواند شما را از سئو منفی ایمن نماید. بدین صورت که اگر رقبای شما برای وب سایت شما بک لینک های مخرب ایجاد کردند، این ابزار بلافاصله به شما اخطار خواهد داد.

توصیه میکنم : مقاله آموزش ساختن بک لینک از سایت هایی با اتوریتی بالا را یکبار مطالعه کنید.

برای رفتن به این آنالیزور به آدرس AHrefs مراجعه نمایید.

بیشتر بخوانید: استراتژی ساخت بک لینک با استفاده از مدل SOSTAC

۳– OpenLinkProfiler

این ابزار کاملا رایگان است. با این حال شما بایستی چند دقیقه وقت بگذارید و در این وب سایت ثبت نام کنید. پس از ثبت نام شما می توانید اوضاع بک لینک را برای هر وب سایت دلخواه ببینید.

البته پنل کاربری این ابزار امکانات فراوان مختلفی دارد. از جمله نوع بک لینک و تعداد آن ها و نیز انکرتکست آن ها را در نمودارهای زیبایی نمایش می دهد.

شما از OpenLinkProfiler می توانید به این ابزار دسترسی پیدا کنید.

۴– BuzzSumo

این ابزار نیز یکی از محبوب ترین ابزارهای آنالیز و بررسی بک لینک می باشد. اگرچه این ابزار کاملا رایگان نیست، اما در آن اکانت های رایگان با یک سری محدودیت ها در نظر گرفته شده اند.

شما به کمک این ابزار می توانید بک لینک های وب سایت خود را آنالیز کرده و آن ها را برای هر صفحه خاص یا کل دامنه بررسی نمایید. به علاوه شما به کمک استفاده از این ابزار می توانید از بک لینک های خود خروجی اکسل تهیه نمایید.

برای استفاده از این آنالیزور به سایت BuzzSumo مراجعه فرمایید.

۵– BackLinkWatch : ابزاری رایگان اما غیر دقیق

این ابزار کاملا رایگان است و بسیاری به آن علاقه زیادی نشان می دهند. اما این ابزار مشکلاتی نیز دارد. مهم ترین مشکل این ابزار این است که لینک هایی که از یک دامنه هستند را جدا نمی کند.

این سبب می شود که این نرم افزار ده ها هزار بک لینک برای یک وب سایت نشان دهد که البته تمام این بک لینک ها از یک وب سایت هستند.

اما با توجه به این که این ابزار بک لینک های مختلف از کامنت و فروم و … را به خوبی نشان می دهد، می تواند یک گزینه مناسب برای این باشد که رقبای شما از چه نوع بک لینکی بیش تر استفاده کرده اند.

برای استفاده از این ابزار به صورت کاملا رایگان کافی است که به وب سایت BackLinkWatch مراجعه فرمایید.

۶– Open Site Explorer ( یا به اختصار OSE )

7 ابزار چک کردن بک لینک رقبا

 

این ابزار برای خود شرکت SEOMOZ است. خوبی این ابزار این است که فاکتورهای مختلفی از جمله PA و DA را در کنار بک لینک ها به شما خواهد داد.

البته یادتان باشد که استفاده از این ابزار کاملا رایگان نیست. در حقیقت شاید شما بتوانید ۴ یا ۵ بار از این ابزار به صورت رایگان با یک IP استفاده کنید. پس از آن می بایست آی پی خود را تغییر دهید.

برای استفاده از این ابزار کافی است که به صفحه OSE مراجعه فرمایید.

علاوه بر آن، این الگوریتم می تواند شما را از سئو منفی ایمن نماید. بدین صورت که اگر رقبای شما برای وب سایت شما بک لینک های مخرب ایجاد کردند، این ابزار بلافاصله به شما اخطار خواهد داد.

۷– Alexa

نکته مهمی که در آنالیز کردن بک لینک وجود دارد، این است که می بایست یک آنالیزور مناسب حتما انواع گونه های بک لینک را پوشش دهد. در حقیقت دیتابیس بسیاری از موارد بالا در حد لازم وسیع نیست. از این رو نمی توانند بک لینک ها را به صورت مناسب بررسی نمایند.

به همین دلیل بسیاری از سئوکاران از الکسا استفاده می کنند. الکسا از جمله مواردی است که بک لینک ها را نیز بررسی کرده و بهترین بک لینک ها را از هر نوع در یک لیست ارائه می کند.

اگرچه الکسا یک آنالیزور نیست، با این حال لیستی مناسب از بک لینک های هر وب سایت ارائه کرده و از این رو امروزه بسیار برای آنالیز بک لینک ها مورد استفاده قرار می گیرد. چرا که استفاده از آن تا حد بسیار زیادی آسان است.

البته الکسا برای ۷ روز نسخه رایگان ارائه می دهد و بدون استفاده از نسخه پولی و یا رایگان تنها تعداد محدودی از بک لینک ها را نمایش می دهد.

برای استفاده از این ابزار، شما می توانید به سایت الکسا مراجعه فرمایید.

 

______________________________________

حتما توصیه میکنم مقالات زیر را یکبار مطالعه بفرمایید :

آموزش کسب درآمد از وبلاگ در ۱۰ قدم ساده

تمامی ۴۰ روش های کسب درآمد از اینترنت در ایران

چگونه از صفر تا صد یک کسب و کار اینترنتی تاسیس کنیم

۱۰ ایده ناب و جدید کسب درامد از تلگرام

کسب درامد از اینترنت بدون هیچ تخصصی | تضمینی

_____________________________________

اتمام مقاله /

منبع : hafeznajafi.ir

موفق و پرسود باشید.

admin

نجفی هستم از سال 92 در خدمت شما هستیم :) مطالعه میکنم می نویسم ؛ علاقه من به دنیای دیجیتال وصف ناپذیر هست. همیشه سعی کردم هرچی راجع به کسب و کار های اینترنتی ، سئو ، بازاریابی ، افزایش فروش و کسب درامد اینترنتی دلاری ، ریالی و غیره بلد هستم رو به اشتراک بزارم :)

مطالب مرتبط

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
احسان
احسان
3 سال قبل

به بیت کوین پرداخت داره؟
و سوال بعدی اینکه به لحاظ اعتبار چجوری میبینید این سایتو؟
پرداخت خواهد داشت؟

2
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
بسته