آموزش سئو سایتمقالات نت کار

۱۰۰ تکنیک سئو که رقیب ها نمی خواهند شما بدانید (+ویدیو)

بهترین تکنیک های سئو در سال جدید

 سئو چیست؟ سئو در معنی یعنی چه؟

” برترین بهترین تکنیک های سئو در سال جدید

SEO ( سئو ) مخفف Search Engine optimization به معنای بهینه سازی برای موتور های جستجو می باشد.

سئو (بهينه‌ سازی وب سایت برای موتورهای جستجوگر) به معنای فريب و يا دستکاری موتور‌های جستجو با روش‌های غير اخلاقی نيست.
آن‌ها برای کمک کردن به بهبود رويت و ارتباط وب سايت‌ها در نتايج جستجوی طبيعی با هدف رسيدن به رتبه‌بندی بالا، ايجاد شده‌اند.

سئو فرآيند ساده‌ای نيست که به راحتی پياده‌سازی شود. زيرا نيازمند دانش زياد، علم پيش زمينه‌ ای و صبر است. موتور‌های جستجو با تغيير مداوم الگوريتم‌های رتبه‌بندی خود غير قابل پيش‌بينی هستند؛
بنابراين وظيفه مهندسين سئو بروز نگه داشتن اطلاعات خود در اين زمينه است.


100 تکنیک سئو در سال 99

 

خب بنده میخوام در این مقاله شما رو با بیش از ۶۰ متود جدید سئو و بهینه سازی سایت تان برای سرچ انجین ها یا موتور های جستجو آشنا کنم. گاهی وقت ها مطالعه یک مقاله ۱۰ دقیقه ای میتواند هزینه های چندین میلیونی اضافی را در جیب شما نگاه دارد پس تا پایان با بنده همراه باشید.

در ابتدا توصیه میکنم : مقاله این ۷ اشتباه را در سئو سایت خود نکنید را مطالعه بفرمایید.

 

۱ – انتخاب نام دامنه منحصر بفرد

شما باید نامی انتخاب کنید که منحصر بفرد باشد و به خاطر سپردن آن آسان باشد. ممکن است شما یک نام برند و یا یک نام عینا کلمه کلیدی انتخاب کنید. اما شما نباید یک نام دامنه همانند کلمه کلیدی انتخاب کنید.

۲ – استفاده از پسوند دامنه مرتبط با کشورتان

اگر میخواهید سایت شما رنک بالایی در کشورهای بخصوص داشته باشد باید از پسوند های همان کشور استفاده کنید. شاید انتخاب یک پسوند خاص رتبه شما را در کل جهان کاهش دهد ولی باعث افزایش رنکینگ در کشور خودتان خواهد شد. به عنوان مثال اگر بازدیدکنندگان شما از ایران هستند ما پیشنهاد میکنیم که پسوند دامنه را ir انتخاب کنید.

۳ – استفاده از کلمات کلیدی در عنوان

بعد از محتوا، تگ عنوان دومین عنصر مهم در هر صفحه ای است. تگ تایتل یا عنوان به موتورهای جستجو میگوید که صفحه شما در چه موردی است. شما باید همیشه از کلمات کلیدی در عناوین صفحات خود استفاده کنید.

۴ – قرار دادن کلمات کلیدی در اول عنوان

به استناد به سایت moz عناوینی که با کلمه کلیدی شروع میشوند بهتر از عناوینی هستند که کلمات کلیدی در آخر آنها مورد استفاده قرار میگیرد. مطمئن شوید که عناوین شما با کلمات کلیدی مهم شروع میشود.

۵ – استفاده از کلمات کلیدی در تگ توضیحات

مطمئن شوید که در تگ توضیحات از کلمات کلیدی استفاده میکنید. این به گوگل کمک خواهد کرد تا بفهمد صفحات شما در مورد چه موضوعی هستند.

۶ – از کلمات کلیدی در تگ h1 استفاده کنید

بعد از تگ تایتل، مهمترین تگی که نقش مهمی در ارسال سیگنال به موتورهای جستجو را ایفا میکند تگ h1 است. با استناد به چندین تحقیق، استفاده از تگ h1 باعث بهبود سئو خواهد شد.

۷ – چگالی کلمات کلیدی هنوز هم مهم هستند

مهم نیست بقیه چه میگویند، چگالی کلمات کلیدی هنوز هم مهم هستند ولی نه مثل قبل. شما باید کلمات کلیدی اصلی و بقیه را در داخل متن بخوبی بگنجانید.

۸ – استفاده از عبارات کلیدی در متن

با استناد به یک مطالعه، عبارات کلیدی نه تنها باعث افزایش ترافیک وب سایت میشوند بلکه باعث بهبود رتبه کلمات کلیدی نیز میشوند. خوب، پس شروع کنید از عبارات کلیدی نیز در داخل متن استفاده کنید.

۹ – محتوای تکراری را حذف کنید

اگر وب سایت شما دارای صفحات مشابه و تکراری است، این موضوع اصلا به نفع شما نخواهد بود. شما باید صفحات تکراری را حذف کنید.

۱۰- ساختار آدرس دهی مطالب رو سئو کنید

با استناد به وب سایت Search Engine Journal، آدرس های بیش از حد طولانی میتوانند روی سئوی وب سایت شما تاثیر گذار باشند. مسیر لینک ها نیز مهم است. صفحه ای که به صفحه اصلی نیزدیک است میتواند در رنکینگ نتیجه خوبی داشته باشد. پس مطمئن شوید که ساختار مناسبی برای آدرس های لینک دارید.

۱۱ – عکس ها را بهینه کنید

چک لیست سئوی داخلی نمیتواند بدون بهینه سازی تصاویر تکمیل شود. نه تنها از نظر حجمی باید عکس ها را بهینه سازی کنید بلکه از نظر متا دیتا نیز باید بهینه شوند. مطمئن شوید نام عکس و تگ alt و title و کپشن بخوبی برای بهبود سئو بهینه شده اند.

۱۲ – بروز رسانی مرتب مطالب

گوگل همیشه بدنبال مطالب تازه ای است تا به جستجوهای کاربران پاسخ دهد. بوسیله بروزرسانی محتوا، شما یک سیگنال به گوگل میفرستید و شانس خودتان را برای رنک بالاتر بهبود میبخشید. بنابراین، به بروزرسانی مطالب خود عادت کنید و آنها را ول نکنید.

۱۳ – استفاده از کلمات کلیدی در پاراگراف اول

استفاده از کلمه کلیدی در ۱۰۰ کلمه اول میتواند یک سیگنال قوی باشد. پس شما باید سعی کنید که از کلمات کلیدی در پاراگراف اول نیز استفاده کنید.

۱۴ – لینک سازی داخلی انجام دهید

با توجه به این نکته یوست (با لینک سازی داخلی درست، شما به گوگل میفهمانید که کدام صفحات باهم مرتبط هستند و چه رابطه ای بین آنهاست و ارزش آنها چقدر است) شما باید به لینک سازی داخلی بیشتر توجه کنید.

توصیه میکنم : مقاله آموزش کسب درآمد از وبلاگ در ۱۰ قدم ساده را مطالعه بفرمایید.

۱۵ – کیفیت لینک های داخلی

مطمئن شوید که صفحات شما از صفحات با اتوریتی بالا لینک شده اند.

۱۶ – به سایت های با اتوریتی بالا لینک خارجی دهید

با لینک دادن به صفحات و سایت خارجی با اتوریتی بالا مثل ویکی پدیا، در واقع شما به بهبود رنک خود کمک میکنید.

۱۷ – خطاها و اشتباهات گرامری را رفع کنید

هیچ کس دوست ندارد متنی اشتباه بخواند، گوگل نیز این موضوع را دوست ندارد و آن را متوجه میشود. خطاهای گرامری صفحات خود را پیدا کرده و آنها را رفع کنید.

۱۸ – محتوا را خوانا بنویسید

شما باید خوانا و سلیس بنویسید. با افزایش خوانایی متن بیشتر افراد راحت تر میتوانند با آن ارتباط بر قرار کنند.

۱۹ – قرار دادن محتوا بالاتر از هر چیزی

هدف اصلی گوگل ارائه نتایج درست به کاربران خود است. الگوریتم چیدمان صفحه وب سایت میتواند سایت را به مرحله اسپم بکشاند و یا از آن نجات دهد.

۲۰ – سرتیتر های قوی بنویسید

به گفته بلاگرها، ۸ نفر از ۱۰ نفر بازدیدکننده فقط سر تیترها را میخوانند و ۲ نفر باقی مانده ادامه مطلب را. در واقع سر تیترها نقش حیاتی در موفقیت محتوای شما دارند. تاثیر غیر قابل انکار سر تیترها را خواننده ها نمیتوانند نادیده بگیرند.

۲۱ – از محتوای لیستی استفاده کنید

جستجو از طریق موبایل بیشتر از جستجو در کامپیوتر است، این بدین معنی است که مردم برای دسترسی به وب از موبایل استفاده میکنند. و هیچ کسی دوست ندارد که در موبایل مطلب طولانی بخواند و از اسکرول استفاده کند. با استفاده از شماره ها و نقطه ها شما میتوانید محتوای خود را تقسیم بندی کرده و خواندن آن برای خواننده ها را راحت تر کنید.

۲۲ – مرتب وب سایت خود را با مطالب جدید بروز کنید

این موضوع در بسیاری از مطالعات ثابت شده است که بروزرسانی مرتب وب سایت، بازدید بیشتر را بهمراه دارد. به نقل از hotspot : شرکت هایی که بیش از ۱۶ مطلب در ماه منتشر میکنند ۳٫۵ برابر ترافیک بیشتری نسبت به شرکت هایی که در ماه بین ۰-۴ مطلب منتشر میکنند ، میگیرند.

۲۳ – از محتوای ویدئوی استفاده کنید

مردم دوست دارند ویدئو تماشا کنند. یوتویب موتور جستجوی دوم است. شما نمیتوانید ویدئو را نادیده بگیرید. برای کاربران ایرانی استفاده از سرویس آپارات توصیه میشود.

 

توصیه میکنم : مقاله سریعا انتشار این ۳ نوع محتوا رو متوقف کنید را مطالعه بفرمایید.

۲۴ – یک صفحه تماس با مای کامل داشته باشید

گوگل اشاره میکند که وب سایت ها اطلاعات تماس درستی داشته باشند. پس شما باید مطمئن شوید که صفحه تماس با مای کاملی دارید.

۲۵ – موقعیت سرور

موقعیت سرور میتواند بر حسب متفاوت بودن آن در رنکینگ شما تاثیر گذار باشد، بخصوص برای جستجوهایی که مختص یک زبان خاص هستند مثل فارسی. انتخاب سروری که کشور هدف بازدیدکنندگان شماست چندان خرج زیادی نخواهد داشت.

۲۶ – گواهینامه SSL

امنیت یکی از پر اهمیت ترین موضوع ها برای گوگل است و گوگل از SSL به عنوان یکی از فاکتورهای رنکینگ یاد میکند. اگر تا به حال اقدام نکرده اید هر چه سریعتر نسبت به خرید آن اقدام کنید.

۲۷ – دکمه های به اشتراک گذاری

شاید آخرین گزینه در چک لیست سئو باشد ولی نباید آن را فراموش کرد. شما باید دکمه های اشتراک را برای راحتی خوانندگان در سایت خود قرار دهید.
چک لیست سئو برای سئوی فنی
همانند دیگر استراتژی های سئو، سئوی فنی نیز مدام در حال تغییر است. چک لیستی که ما تهیه کرده ایم به شما کمک میکند تا در نتایج بالا قرار بگیرید.

۲۸ – ثبت نقشه سایت در موتورهای جستجو

یک سایت مپ باعث میشود تا گوگل صفحات شما را براحتی ایندکس کند. مطمئن شوید که شما نقشه سایت را در موتورهای جستجو ثبت کرده اید.

۲۹ – robots.txt

شما باید robots.txt را طبق راهنمای موتورهای جستجو ایجاد کنید.

۳۰ – از تگ های اولویت در نقشه سایت استفاده کنید

اگر میخواهید موتورهای جستجو به صفحات شما اولویت بدهند، شما باید بخوبی از تگ های اولویت نقشه سایت استفاده کنید.

صحبت از تگ شد :

توصیه میکنم : مقاله برچسب گذاری صحیح در سایت یا وبلاگ را مطالعه بفرمایید.

۳۱ – نحوه ایندکس شدن صفحات سایت را بررسی کنید

برای مشاهده نتیجه تلاش های شما باید بتوانید همه صفحات وب سایتتان را در گوگل ایندکس شده ببینید. ولی بعضی اوقات، گوگل صفحاتی را از ایندکس خود حذف میکند. شما باید مرتب به چک کردن صفحات خود بپردازید.

۳۲ – قابلیت را کراول را چک کنید

ساختار سایت، ساختار لینک داخلی، صفحات منتقل شونده، اسکریپت های بدون پشتیبانی بعضی اوقات روی خزنده موتورهای جستجو تاثیر میذارند. پس شما باید مرتب وب سایت خود را از لحاظ قابل کراول بودن بررسی کنید.

۳۳ – سرعت صفحات را افزایش دهید

همانطور که در پست های قبلی اشاره شد، جستجوهای موبایلی از جستجوهای معمولی بیشتر شده اند. گوگل نیز از این موضوع باخبر است و برای ارج نهادن به کاربران موبایل از تاریخ جولای ۲۰۱۸ سرعت صفحات را به عنوانی یکی از فاکتورها اعلام کرد. شما باید سرعت صفحات خود را افزایش دهید.

۳۴ – از لینک های canonical غافل نشوید

اگر بخوبی از canonical استفاده کنید مشکل مطالب تکراری را نخواهید داشت.

۳۵ – از ریدایرکت ها بخوبی استفاده کنید

ریدایرکت ها، کاربران و موتورهای جستجو را به آدرس های مختلف ارسال میکنند. وقتی یک آدرس را به آدرس دیگری ارجاع میدهید باید بتوانید ارزش آن لینک را نیز حفظ کنید.

۳۶ – از داده های ساختاریافته استفاده کنید

موتورهای جستجو سخت کار میکنند تا محتوای صفحه را شناسایی کنند. بوسیله داده های ساختاریافته شما میتوانید سرنخ های صریح به موتورهای جستجو در مورد محتوای خود بدهید.

۳۷ – از فلش در وب سایت استفاده نکنید

تقریبا هیچ یک از موتورهای جستجو نمیتوانند فلش ها را ایندکس کنند. شما باید فلش ها را فرامش کنید.

۳۸ – استفاده از AMP میتواند روی رنکینگ شما تاثیر بگذارد

گرچه گوگل به کرار گفته است که صفحات AMP جز فاکتورهای رنکینگ نیستند ولی ما میدانیم که روی رنکینگ تاثیر گذار هستند. چطور؟ صفحات AMP روی سرعت صفحات تاثیر میگذارد و گوگل نیز سرعت را جزئی از فاکتورهای رنکینگ حساب میکند.

۳۹ – بهینه سازی برای جستجوی صوتی

با گسترش جستجوهای موبایلی، روند جستجوی صوتی نیز بشدت افزایش یافته است. شما باید روی بهینه سازی وب سایتتان برای جستجوی صوتی کار کنید.

۴۰ – از داون شدن وب سایت جلوگیری کنید

شما باید مطمئن شوید که سایت شما از داون تایم حداقلی برخوردار است چراکه داون تایم بیش از حد روی رنکینگ تاثیر گذار است. اگر شما آن را اصلاح نکنید شاید باید حذف صفحات شما از گوگل شود.

۴۱ – از اهداف جغرافیایی استفاده کنید

شما باید در نظر بگیرید که در کدام کشور میخواهید کسب و کارتان رو بهبود ببخشید. گوگل ممکن است کمی بیشتر به سایت هایی که دارای آی پی لوکال هستند و از نام محلی استفاده کرده اند، ارزش بدهد.

۴۲ – همه خطاهای فنی را حذف کنید

خود در مرحله آخر چک لیست سئو برای سئوی فنی میرسیم به جایی که سایت شما باید خالی از هر گونه خطای فنی باشد. حتی یک خطای کوچک میتواند تاثیر منفی در رنکینگ داشته باشد.

چک لیست سئو برای سئوی خارجی

سئوی خارجی به تکنیک هایی گفته میشود که بیرون از وب سایت برای بهبود وضعیت سایت در موتورهای جستجو انجام میشود. شما باید بدانید که سئوی خارجی فقط به ساخت لینک خلاصه نمی شود. سئوی خارجی عمیق تر از آن چیزی است که شما فکر میکنید.

۴۳ – گرفتن بک لینک از دامنه های قدیمی

خوب تقریبا نیازی به گفتن نیست که بک لینک هایی که از دامنه های قدیمی گرفته میشود به مراتب قوی تر از دامنه های جدید هستند. پس سعی کنید از دامنه های سابقه دار بک لینک دریافت کنید.

۴۴ – از دامنه های متنوع لینک دریافت کنید

یکی از مهمترین فاکتورهای رنکینگ گرفتن لینک از دامنه های متفاوت است. با استناد به moz ، گفتن بک لینک از دامنه های مختلف همبستگی خوبی با رنکینگ دارد.

توصیه میکنم : مقاله چرا نباید بک لینک بخریم – خطر خرید و فروش بک لینک؟ را مطالعه بفرمایید.

 

۴۵ – لینک های edu و gov

به عنوان لینک های پر ارزش گوگل، بسیاری از متخصصین سئو باور دارند که لینک های edu و gov از موقعیت ویژه ای در الگوریتم گوگل دارند. در واقع دلیل موجه پشت آنها است.

۴۶ – گرفتن لینک از سایت هایی با اتوریتی بالا

گرفتن لینک از سایت هایی با اتوریتی بالا نقش مهمی در قوانین رنکینگ ایفا میکنند. پس سعی کنید از سایت های با اتوریتی بالا لینک دریافت کنید.

۴۷ – پروفایل لینک سازی خود را بررسی کنید

مطمئن شوید که روند لینک سازی شما طبق راهنمایی گوگل است. شما میتوانید بک لینک های بد رو از طریق گوگل نادیده بگیرید.

۴۸ – عدم گرفتن بک لینک از سایت های بد

گرفتن بک لینک از سایت های بد، اسپم اتوریتی سایت شما را نابود خواهد کرد و شاهد نتایج ضعیف در گوگل خواهید بود.

۴۹ – پروفایل بک لینک خود را متنوع کنید

اگر سایت شما شانس این را دارد که از یک منبع مشخص مثل نظرات و یا فروم ها بک لینک بگیرد، گوگل آن را به عنوان سپم تلقی کرده و سایت شما را جریمه خواهد کرد. بنابراین شما باید پروفایل بک لینک خود را متنوع بسازید.

۵۰ – داشتن انکر تکست خوب برای بک لینک

شما باید از عنوان های مناسب برای بک لینک ها استفاده کنید. انکر تکست شما باید دقیقا به کاربر بگوید که چه سایتی در انتظار اوست. داشتن عنوان هایی صرفا برای گرفتم کلیک میتواند تاثیر بدی روی سایت شما داشته باشد.

۵۱ – انکر تکست لینک های داخلی را چک کنید

به گفته برایان، انکر تکست لینک های داخلی یکی دیگر از سیگنال های مرتبطی است که به گوگل ارسال میشود، گرچه متفاوت تر از انکر تکست بک لینک است. مطمئن شوید که صفحات داخلی به خوبی لینک شده اند.

۵۲ – از بین بردن انکر تکست های اسپم

کیورد های دارویی، لاتاری، جایزه رایگان، معمولا برای سایت های اسپم و هک شده است. پس بک لینک با انکر تکست اسپم میتواند به سایت شما صدمه بزند و تاثیر منفی بر رنکینگ آن داشته باشد. مطمئن باشید بک لینک های اسپم را از طریق disavow به گوگل اعلام کنید.

۵۳ – از تبادل لینک پرهیز کنید

یکی از مهم ترین نکته های سئوی خارجی در سال ۲۰۱۸
طبق گفته گوگل باید از تبادل لینک بیش از حد خودداری کنید.

۵۴ – سعی کنید از متن های طولانی بک لینک بگیرید

اگر هر متخصص سئویی بپرسید که بهترین استراتژی ساخت لینک چیست؟ پاسخ خواهد داد گرفتن بک لینک. این مورد در بسیاری از مطالعات اثبات شده است که محتوای سرمقاله ها یکی از بهترین ابزارها برای دریافت بک لینک است.

۵۵ – عدم گرفتن بک لینک از محتوای ضعیف

گرفتن بک لینک از محتوای ضعیف تاثیر ناخوشایندی روی رنکینگ وب سایت دارد. شما همیشه باید از گرفتن بک لینک از محتواهای ضعیف و اسپم خودداری کنید.

۵۶ – ساخت لینک های شکسته

هیچ وقت از گرفتن لینک های شکسته غفلت نکنید. شما باید پروفایل بک لینک خود را مرتب بررسی کنید تا لینک های شکسته را پیدا کرده و ایجاد کنید.

۵۷ – گرفتن نظر و بررسی در سایت هایی با اتوریتی بالا

ریویوهای مثبت قدرت سایت های شما را در موتورهای جستجو بالا میبرند و شانس شما را در گرفتن رنکینگ، بالا میبرند. پس کاربران خود را متقاعد کنید تا در سایت های قدرتمند برای شما ریویو بنویسند.

۵۸ – هدف برای گرفتن لینک

به جای ساخت لینک برای استراتژی لینک بیلدینگ، شما باید هدف را ساخت منابع و گرفتن لینک ها در نظر بگیرید.
از مرتبط بودن بک لینک ها اطمینان حاصل کنید
شما باید مطمئن شیود که محتوای بک لینک های گرفته شده با کسب و کار شما مرتبط است. گرفتن بک لینک از محتواهای نامرتبط ممکن است تاثیر ناخوشایندی روی رنکینگ شما داشته باشد.

۶۰ – ارسال نظر در وبلاگ ها و فروم ها

ارسال نظر در بلاگ ها و فروم ها نه تنها باعث افزایش ترافیک وب سایت شما میشوند بلکه باعث افزایش ارزش دامنه شما نیز خواهد شد. به هر حال شما باید همیشه نظرات واقعی ارسال کنید وگرنه گوگل شما را از سایت های اسپم معرفی خواهد کرد.

۶۱ – ایجاد یک اینفوگرافیک با جزئیات برای کسب لینک

ایجاد یک اینفوگرافیک با جزئیات یکی از بهترین راه ها برای کسب بک لینک است. پس آن را در فعالیت های سئوی خارجی خود وارد کنید.

۶۲ – پروفایل بک لینک رقبا را بررسی کنید

اگر میخواهید از رقبای خود سبقت بگیرید شما باید بک لینک پروفایل رقبای خود را بررسی کنید. این به شما کمک میکند تا با فهمیدن استراتژی لینک بیلدینگ رقبای خود آنها را شکست دهید.

۶۳ – از تبلیغات شبکه های اجتماعی استفاده کنید

شما به ندرت میتوانید از طریق جستجوی شبکه های اجتماعی ترافیک جذب کنید. هر از گاهی باید از تبلیغات شبکه های اجتماعی برای ایجاد ترافیک استفاده کنید.

۶۴ – از کمپین های کلیکی استفاده کنید

برای پیشرفت اولیه مطالب خود باید کمپین های کلیکی راه اندازی کنید.

۶۵ – از Google Keyword Planner استفاده کنید

گوگل کیورد پلنر به شما کمک میکند تا فرصت های جدیدی پیدا کنید. همیشه بهینه سازی خارجی را بعد از پیدا کردن چند کلمه کلیدی شروع کنید.

 

آموزش گوگل انالیتیکس

توصیه میکنم : مقاله آموزش استفاده از گوگل آنالیتیکس | google analytics آموزش سیرتا پیاز را مطالعه بفرمایید.

۶۶ – یک استراتژی فوق العاده بسازید

برای موفقیت حداکثری در سئوی خارجی مطالب، شما نیاز دارید تا مطالبتان توسط مخاطبین و اینفلوئنسرها در حیطه کسب و کار شما به دیگران معرفی شوند. برای این کار شما به یک استراتژی نیاز دارید.

۶۷ – پست مهمان بنویسید

این مورد یکی از مهمترین نکات در چک لیست سئو برای سئوی خارجی در سال۲۰۱۸ است. شما باید در وب سایت هایی از پست مهمان استفاده کنید که در راستای کسب و کار شما باشند. به هر حال، گوگل استفاده بیش از حد از این نوع استراتژی را توصیه نمیکند.

۶۸ – در Quora فعال باشید

این جامعه بزرگ در ماه آپریل ۲۰۱۷ در حدود ۱۹۰ میلیون بازدیدکننده منحصر بفرد داشت. این بدین معنی است که شما پتانسیل بزرگی دارید تا برند خود را در آن رشد دهید. با فعال بودن در Quora شما خواهید دانست که مخاطبین شما مایل هستند چه چیزی بخوانند. همچنین Quora برای شما کلی بازدیدکننده به ارمغان خواهد آورد.

چک لیست سئو برای UI/UX

روزهای ساده، خوب و قدیمی سئو دیگر به پایان رسیده است. شما یک صفحه وب می ساختید و با لینک ها میتوانستید به رتبه های بالاتر برسید. ولی اکنون هزاران فاکتور برای گرفتن رنک در موتورهای جستجو وجود دارد.

اکنون UI/UX جزئی از مهمترین فاکتورهای سئو محسوب میشود.

در اینجا چک لیستی هست که برای بهتر نتیجه گرفتن در نتایج جستجو در سال ۲۰۱۸ باید از آنها پیروی کنید.

۶۹ – طراحی واکنش گرا

شما نمی دانید که مخاطبین شما در چه دستگاهی وب سایت شما را مشاهده خواهند کرد. بنابراین، شما باید یک طراحی واکنش گرا داشته باشید تا از حداکثر فواید بهره مند شوید.

توصیه میکنم : مقاله چگونه از ریسپانسیو بودن قالب وبسایت خود آگاه شویم؟ را مطالعه بفرمایید.

۷۰ – از حداقل سایت فونت ۱۴ پیکسل استفاده کنید.

جستجوهای موبایلی بیشتر از جستجوهای دسکتاپی هستند. پس اندازه فونت از اهمیت بالایی برخوردار است.

۷۱ – استفاده از رنگ فونت همخوان با قالب وب سایت

برای ارائه بهترین رابطه کاربری شما باید مطمئن شوید که رنگ فونت وب سایت شما با قالب وب سایت همخوانی دارد.

۷۲ – فاصله کافی بین هدینگ و پاراگراف

فاصله خالی نه تنها باعث بهتر نشان دادن وب سایت شما میشود بلکه باعث راحت خواندن مطالب آن نیز میشود. مطمئن شوید فاصله کافی بین هدینگ و پاراگراف ها وجود دارد.

۷۳ – از المنت های لمسی بزرگ استفاده کنید

شما اگر از المنت های لمسی کوچک استفاده کنید احتمالا کاربران روی دکمه های اشتباهی کلیک خواهند کرد. بنابراین شما باید از المنت های لمسی بزرگ استفاده کنید.

۷۴ – محتوای غنی از گرافیک داشته باشید

برای کاهش بانس رایت روی وب سایت شما، باید یک محتوای غنی از گرافیک داشته باشید.

توصیه میکنم : مقاله کسب درامد از تولید محتوا | تولید محتوا چیست؟ را مطالعه بفرمایید.

۷۵ – از راه های میانبر بپرهیزید

بنابر استناد به گوگل ، برای افزایش رابط کاربری موبایل، بعد از ۱۰ ژانویه ۲۰۱۷، صفحاتی که دسترسی آسانی از طریق گوگل نداشته باشند نمیتوانند در نتایج بالای گوگل ظاهر شوند.
اگر میخواهید به جستجوهای موبایلی گوگل تسلط داشته باشید از میانبرها بپرهیزید.

۷۶ – از رنگ متفاوت برای لینک ها استفاده کنید

برای بهتر شدن رابط کاربری وب سایت شما باید از رنگ جدا برای لینک ها استفاده کنید تا برای کاربر به آسانی قابل رویت باشد.

۷۷ – یک خط نباید بیشتر از ۶۵ کاراکتر در موبایل باشد

درصد بزرگی از کاربران موبایل بیشتر از ۶۵ کاراکتر در یک خط را نمیخوانند.

 

 آموزش سئو صفر تا صد | تکنیک سئو 2018

 

خوب، به انتهای مطلب نزدیک شدیم اما صبر کنید! در اینجا نکاتی داریم که به عنوان هدیه به شما تقدیم میکنیم تا بتوانید رنک بهتری در موتورهای جستجو کسب کنید.

۷۸ – از کاربران درخواست کنید از وبلاگ شما مشارکت کنند

از کاربران حرفه ای و یا اینفلوئنسرهای صنعت خود بخواهید که در وبلاگ شما بنویسند. این تکنیک بشدت ترافیک وب سایت شما را افزایش خواهد داد. اینفلوئنسرها و حرفه ای های کسب و کار شما دارای حجم عظیمی از فالوورها هستند و با به اشتراک گذاری پست مهمان خود در آنها حجم عظیمی از ترافیک را به سمت شما روانه خواهند کرد.

۷۹ – گوگل مپ مارکتینگ انجام دهید

گوگل مپ نیز در نتایج جستجو ظاهر میشود پس شما نمیتوانید گوگل مپ مارکتینگ را نادیده بگیرید. این بهترین راه برای اهداف محلی است.

۸۰ – سئوی محلی انجام دهید

سئوی محلی مهمترین چشم انداز برای محیط شماست. از بهترین استراتژی های سئوی محلی برای تسلط بر رنکینگ محلی استفاده کنید.

۸۱ – برای (نزدیک من) بهینه سازی کنید

با افزایش جستجوهای موبایلی، تعداد جستجوهای (کلمه کلیدی نزدیک من) در حال افزایش است. بنابراین شما باید کسب و کار خود را برای این نوع، بهینه سازی کنید.

۸۲ – از لینک های موقت دوری کنید

لینک های موقت بیشتر از آنکه برای وب سایت شما مفید باشند باعث صدمه به آن خواهند شد، پس شما باید از آنها دوری کنید.

۸۳ – پیام های گوگل وبمستر تولز را نادیده نگیرید

گوگل وبمستر تولز اغلب پیام هایی با اخطارها و مشکلات قبلی برایتان میفرستد. بنابراین، شما نباید پیام های گوگل وبمستر تولز را نادیده بگیرید.

۸۴ – هیچ گاه بالای مطالب تبلیغ قرار ندهید

داشتن تبلیغ در بالاترین قسمت سایت میتواند سایت شما را در معرض پنالتی قرار دهد. پس باید از آن دوری کنید.

۸۵ – لینک های بازاریابی را پنهان نکنید

شما نباید لینک های بازاریابی را مخفی کنید.

۸۶ – برند خود را در سایت های خبری معرفی کنید

معرفی برند خود در سایت های خبری نه تنها باث افزایش قدرت وب سایت شما میشود بلکه باعث شهرت شما در موتورهای جستجو نیز خواهد شد. پس هیچ وقت از فرصت معرفی در سایت های خبری غافل نشوید.

۸۷ – صفحه رسمی شرکت در لینکداین ایجاد کنید

بیشتر کسب و کار های واقعی در لینکداین صفحات رسمی دارند. پس داشتن یک صفحه رسمی برای کسب و کارتان میتواند سودمند باشد.

۸۸ – ادغام محتوای ایجاد شده توسط کاربر

مردم به محتوای ایجاد شده توسط کاربر اعتماد میکنند و همچنین گوگل. با ادغام محتوای ایجاد شده توسط کاربر در سئو و بازاریابی محتوا، استراتژی سئوی شما تاثیر خوبی خواهد داشت.

۸۹ – از ریدایرکت های ۳۰۱ بیش از اندازه پرهیز کنید

لینک های ورودی از ریدایرکت های ۳۰۱ میتوانند ارزش رنک شما را متزلزل کنند. پس شما باید از گرفتن لینک های بیش از اندازه از ریدایرکت های ۳۰۱ پرهیز کنید.

۹۰ – از گوگل آنالیتیکس استفاده کنید

هیچ چک لیست سئویی در سال ۲۰۱۸ بدون تاکید بر اهمیت گوگل آنالیتیکس تکمیل نمیشود. شما چشم انداز قابل توجهی برای کمپین سئوی خود در نتایج بهتر، کسب خواهید کرد.

۹۱ – داشتن یک نفر نویسنده برای قسمت بلاگ

داشتن ویرایشگر به شما کمک میکند. گرچه هنوز ثابت نشده است ولی گوگل به محتوای ویرایش شده توسط یک نویسنده و ویرایشگر اهمیت بالایی میدهد.

۹۲ – محتوای خود به سرعت ترویج دهید

در واقع نیازی به گفتن نیست که محتوای شما چقدر خوب است و تا زمانی که گسترش نیابد نمیتواند در نتایج جستجو مشاهده گردد. من باور دارم که شما باید نصف انرژی و تمرکز خود را بر روی ایجاد محتوا و نصف دیگر را بر روی ترویج آن قرار دهید.

۹۳ – از تکنیک اسکای اسکریپر استفاده کنید

با استفاده از تکنیک اسکای اسکریپر میتوانید از حداکثر موفقیت در محتوا استفاده کنید. بزودی در مورد این تکنیک مقاله ای خواهم نوشت.

۹۴ – از بازاریابی اینفلوئنسر استفاده کنید

اینفلوئنسر مارکتینگ یکی از بهترین راه ها برای گسترش و ترویج مطالب شماست. وقتی یک اینفلوئنسر مطالب شما را به اشتراک میگذارد نه تنها باعث میشود که افراد زیادی مطالب شما را ببینند بلکه باعث میشود تا مردم زیادی به شما و مطالب شما اعتماد کنند.

 

 

حرف های پایانی و اتمام مقاله

 

دوستان در آخر باید اشاره کنم که شما باید و حتما محتوای مفیدی ارائه دهید.  ایجاد محتوا فرآیندی مداوم است و یک شبه امکان پذیر نیست. باید دائم در حال نوشتن باشید ، محتوایی ناب که فقط با خلاقیت خودتون تولید میکنید.

پس عزیزان اگر می خواهید برای مدت زمان طولانی قهرمان سئو سایت باقی بمانید، باید سخت تلاش کنید و برای تولید محتوای ارزشمند تلاش کنید. سعی کنید همیشه محتوایی با بالاترین کیفیت ایجاد کنید و قبل از بازتولید محتوای قدیمی بیشتر به نتایج آن فکر کنید. زیرا کاربران مجبور نیستند از وب سایت شما بازدید کنند. چون سایت های بیشماری رقیب شما در هر زمینه هستند و کاربران انتخاب زیادی دارند.

موید باشید.

_______________________________________

توصیه مهم در رابطه با فعالیت در سایت های کلیکی :

دوستان هدف ما از معرفی سایت های کلیکی (PTC) ، تنهایی آشنایی بیشتر هست ، و اصلا حافظ نجفی دات ای ار مسئولیتی در قبال فعالیت کاربرانش ندارد.

عزیزان سایت های کلیکی به الخص سایت های جدید که از سال ۲۰۱۸ به بعد شروع به فعالیت کرده اند ، تماما ریسکی و غیر قابل پیشبینی هستند ، و توصیه همیشگی ما برای فعالیت در این سایت ها با احتیاط بسیار هست ، چنانکه این قبیل سایت ها اصلا و ابدا جز کسب و کار های اینترنتی نیستند و این نوع سایت ها به سایت های اسپم و یا اسکم معروف اند.

این دسته از سایت ها وابسته به هیچ ارگان یا نهادی نیستند و کاملا مستقل کار میکنند. لذا در صورت استفاده از این نوع سایت ها احتیاط کامل را مد نظر داشته باشید.

______________________________________

حتما توصیه میکنم مقالات زیر را یکبار مطالعه بفرمایید :

آموزش کسب درآمد از وبلاگ در ۱۰ قدم ساده

تمامی ۴۰ روش های کسب درآمد از اینترنت در ایران

چگونه از صفر تا صد یک کسب و کار اینترنتی تاسیس کنیم

۱۰ ایده ناب و جدید کسب درامد از تلگرام

کسب درامد از اینترنت بدون هیچ تخصصی | تضمینی

_____________________________________

اتمام مقاله /

منبع : hafeznajafi.ir

موفق و پرسود باشید.

پیج اینیستاگرام نت کار | Netkaar.ir

admin

نجفی هستم از سال 92 در خدمت شما هستیم :) مطالعه میکنم می نویسم ؛ علاقه من به دنیای دیجیتال وصف ناپذیر هست. همیشه سعی کردم هرچی راجع به کسب و کار های اینترنتی ، سئو ، بازاریابی ، افزایش فروش و کسب درامد اینترنتی دلاری ، ریالی و غیره بلد هستم رو به اشتراک بزارم :)

مطالب مرتبط

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پیروز ارجمند
پیروز ارجمند
3 سال قبل

خیل مفصل و تکمیل
ممنونم ازتون و بابت این مقاله فوق العاده تون

2
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
بسته