متفرقه

آموزش قدم به قدم نحوه گرفتن زیرمجموعه مستقیم (دایرکت رفرال)

 

آموزش قدم به قدم نحوه گرفتن زیرمجموعه مستقیم (دایرکت رفرال)

چگونه میتوان direct referral جذب کرد؟

نحوه جذب زیرمجموعه مستقیم | با کمترین هزینه

http://s4.picofile.com/file/8287332834/direct_2.jpg

جذب زیرمجموعه مستقیم | چگونه زیرمجموعه مستقیم جذب کنیم | نحوه جذب رفرال دایرکت

واضحا یکی از بزرگترین دغدغه های هر یوزری در سایت هایکلیکیداشتن رفرال (زیرمجموعه مستقیم) برای کلیک و درامدزایی به صرفه میباشد.

شایان ذکر است که بیاتوماه ، به دفعات و دفعات تاکید داشته است که سایت های کلیکی به هیچ وجه منبع بدون ریسک و یک بستر درامدزایی مناسب برای کسب درامد از اینترنت نمیباشد.

بلکه کاملا هم بر عکسسایت های کلیکینوعی ریسک و سرمایه گذاری کوتاه مدت در اینترنت میباشد که درامدزایی و موفقیت شما نیز به نوع فعالیت شما بستگی دارد. در این میانسایت های کلیکی ایرانیاز ارزش و اهمیت بسیار پایین تری نیز برخورداند که درپست مربوطهبدان مفصلا اشاره نموده ایم.

خب مسلم است که برای جذبزیرمجموعه مستقیم بایستی ابتدا کد زیرمجموعه گیری را از سایت مد نظر دریافت کرده و در اختیار عموم قرار دهید تا ایشان با کلیک و عضویت در سایت مذکور به زیرمجموعه های شما اضافه شوند.

اما چگونه؟  چگونه میتوان کاری کرد که با کمترین هزینه و قیمت بهترین خروجی (بازدهی) در دریافت زیرمجموعه را داشته باشیم؟ نحوه تبلیغ چگونه باشد؟ در کدام وبسایت ها بایستی تبلیغ کرد؟

پس توضیه میکنیم این پست ارزشمند را نیز با ما همراه باشید. در ادامه چندین سایت مناسب در این زمینه برای شما معرفی خواهیم کرد. نیز با نحوه تبلیغ در سایت های هدفمند این زمینه نیز بیشتر اشنا خواهید شد

 

 ضمن تبریک سال جدید ، سال ۹۶ ، و آرزوی شاد باشید برای هموطنان عزیزم ، اینجانب از لیت آپ (late up) یا دیر آپدیت کردن وبسایت نهایت پوزش رو از محضر حضرات عالی خواستاریم.

۱– ایجاد وبلاگ یا وبسایت تخصصی

پر واضح است که یکی از ساده ترین در عین حال حرفه ای ترین روش های کسب دایرکت رفرال (زیرمجموعه مستقیم) در سایت های پی تی سی ایجاد وبسایت میباشد.  چنانکه میتوان با یک اموزش درست و حسابی و نیمه حرفه ای تا حرفه ای ، به کسب زیرمجموعه مستقیم پرداخت.

ایجاد وبسایت مستلزمه تلاش ، صبر ، تقلا ، عدم ناامیدی ، ارسال پست دقیق و منظم ، جوابگویی ساده به کاربران در عین حال مفصل ، آپ کردن وبسایت در تایم های مشخص ، سئوی حرفه ای و و و … صد ها متود دیگر که انشالاه در مقاله های تخصصی نیز بدان ها خواهیم پرداخت.

 ۲- تبلیغات بنری در سایت های مرتبط

واضحا بعد از تبلیغات در یک وبلاگ شخصی دومین اولویت ما باید تبلیغات بنری در سایت های مرتبط باشد. حالا چرا مرتبط؟ چون در این صورت بازدید کنندگان بنر شما در سایت مدنظر ، تمرکز بیشتری روی موضوع شما دارند ، بعنوان مثال اگر میخواهید برای یه پی تی سی خارجی خود مثلا Clixten رفرال دایرکت جذب کنید حتما باید ، تبلیغات شما هم در سایتی همانند کلیکستن باشد.

خب در این مقاله میخواهیم مفصلا بدین موضوع اشاره کنیم.

پس آموزش قدم به قدم جذب زیمجموعه مستقیم را با ما بخوانید :

خب برای استار ، مثلا میخواهیم برای سایت کلیکی خود در نئوباکس ، رفرال دایرکت جذب کنیم.  طبق گفته های فوق بایستی به یک سایت مرتبط رجوع کنیم ، مثلا کلیکستن.

بعد از لاگین کردن در اکانت ، در مرحله اول اپشن Advertise رو بزنید. مثل تصویر زیر :

http://s6.picofile.com/file/8290314950/clixten_buy_ads_bia2mah_ir_.jpg

 در مرحله دوم با تصویر ذیل روبرو خواهید شد که انواع و اقسام نوع تبلیغات را نشان میدهد ، مثلا ۲ دلار برای ۲۴ ساعت نمایش دادن تبلیغات.

توجه شما رو به تصویر جلب میکنم :

http://s8.picofile.com/file/8290774126/buy_ads_26_bia2mah_ir_.png

 Paid To Click Ads پرداخت به ازای کلیک بر روی تبلیغ

Fixed Ads Advertising تبلیغات ثاب (همون نارنجی رنگ ها که همه کاربران مجبور به کلیک هستند)

Traffic Exchange تعویض ترافیک ، بعبارتی ساده تر ، شما میتوانید تبلیغات مجانی مشاهده کنید و در مقابل تبلیغات مجانی هم خریداری کرده و به سایت یا وبلاگ خود ارجاع دهید

Banner Ad تبلیغات بنری ، همون هایی که بنری هستند. در فوتر سایت مشخص هست

ClixGrid Advertising بازی و تبلیغ (همان قسمت بازی)

Login Ads  تبلیغات صفحه اول یا همان لاین محل ورود

Paid To Signup Offers پرداخت به ازای انجام افر (مثلا تعیین میکنید که ۰٫۲ پرداخت میکنم به ازای هر عضویت کاربر مشخص ، در سایت پیدورتز )

featured Text Ads به شکل تبلیغات متنی

Featured Link Ads به شکل تبلیغات لینک دار

توضحیات مختصری از نوع تبلیغات دادیم. اما غرض از آموزش خرید تبلیغ از کلیکستن آموزش نحوه خرید تبلیغ بود.  در اکثر سایت های مربوطه و PTC خرید تبلیغ به همین شکل صورت می پذیرد.

۳- خرید تبلیغ از سایت های واسط و تخصصی

 

همانطور که از عنوان هم مشخص هست ، بعضی دیگر از سایت ها وجود دارند که بصورت واسط عمل میکنند ، یعنی فقط کارشون فروش تبلیغ و بنر هست. (CPC)

بدین صورت که شما مثثلا ۲۰ دلار هزینه میکنید و یک بنر رو برای ۱ ماه و به تعداد ۱۰۰۰ یونیک کلیک (کلیک یکتا و مشخص با آی پی مشخص و مجزا) ، خریداری میکنید.  بعد سایت واسط هم بخشی از این هزینه رو به سایت های Publisher میده تا اون ها هم بنر شما رو به کاربرانشون نشون بدن.

حالا قدم به قدم یکی از این سایت ها رو که Adhits نام دارد معرفی و آموزش میدیم.

 http://s9.picofile.com/file/8291162368/adhitz_bia2mah_ir_.png

همانطور که مشاهده میفرمایید در پیج فرود شما با دو گزینه روبرو خواهید شد که یکی باری تبلیغ دهنده (Advertiser) و دیگر گزینه ناشران تبلیغ (Publisher) ، بعنوان مثال اگر وبسایت یا وبلاگی در این زمینه دارید میتوانید از این سایت کسب درامد کنید.

 در دیگر مرحله شما باز هم با دو گزینه روبرو خواهید شد که یکی به شما اجازه این را میدهد که سایت ناشر رو خودتون انتخاب کنید. مثلا سایت clixsense که یکی از برترین سایت های پی تی خارجی میباشد.

 

 http://s9.picofile.com/file/8291162442/adhitz_2_bia2mah_ir_.png

 بعد از زدن گزینه دلخواه ، لیستی از سایت های ناشر را می آورد که میتوانید به دلخواه یکی رو انتخاب کنید.

توصیه ما : همیشه سعی بفرمایید بازار هدف رو در سایت های مربوطه انتخاب کنید. ، بعنوان مثال اگر تبلیغ شما برای جذب رفرال دایرکت برای سایت های بیت کوینی میباشد سعی کنید سایت هایی رو برای انتشار تبلیغ انتخاب کنید که مربوط به بستر درامدزایی از بیت کوین میباشد.

لازم الذکر است که سایت Adhits کشور ایران رو تحریم کرده و برای فعالیت در این سایت باید ازقند شک*ن استفاده کنید.

سایت واسط دوم برای جذب زیرمجموعه مستقیم ، گروه قدیم Bidvertiser میباشد.

بعد از مراجعه و کلیک بروی گزینه های referals > Join عضویت رو شروع کنید. مانند تصویر ذیل :

http://s8.picofile.com/file/8291529792/bidvertiser.jpg

 حال مطابق تصویر عمل کرده و مشخصات خود را وارد کنید. به هنگام وارد کردن ایمیل دقت کنید چون یک ایمیل حاوی لینک فعال سازی میاد که یک کد چند رقمی هست که بایستی وارد کنید.

http://s9.picofile.com/file/8291529776/bidvertiser_3_bia2mah_ir_.png

بعد در مرحله اخر دکمه activate … رو بزنید و در مرحله اخر اگر تبلیغ کننده هستید (تبلیغ بنری و جذب زیر مجموعه مستقیم) ، گزینه Advertiser و اگر ناشر هستید (اگر وبسایتی دارید که با گرفتن بنر و نشر آن میتوانید درامدزایی هم کنید) مسلما و واضحا Publisher را بزنید.

ابتدا حساب خود را از طریق گزینه add found شارژ کنید. دقیقا مثل تصویر ذیل :

 

 http://s8.picofile.com/file/8291710276/bidvertiser_4_bia2mah_ir_.jpg

جهات ایجاد کمپین تبلیغاتی در سایت Bidvertiser ، برای جذب رفرال مستقیم در داخل محیط کاربری خود بروی گزینه های advertisers center > add new ad کلیک کنید.

در پیج مذکور انواع و اقسام روش های تبلیغ را مشاهده میکنید که میتوانید با انتخاب هر کدام و بدجه مورد نظر برای سرمایه گذاری ، به جذب زیر مجموعه مستقیم بپردازید.

http://s9.picofile.com/file/8291714042/bidvertiser_5_bia2mah_ir_.jpg

مجدد لازم به ذکر است که سایت Bidvertiser کشور ایران را تحریم نکرده است. و هیچگونه مشکی در فعالیت با ان نیست.

 

خب ما خلاصه ای چگونگی جذب زیر مجموعه مستقیم رو اموزش دادیم. ، شما عزیزان در سراسر نت با سیل انبوهی از این قبیل سایت ها روبرو خواهید شد که طریق کاریشان یکسیت و تفاوات های جزئی دارند.

مزاياي داشتن زيرمجموعه مستقيم در سايتهاي كليكي

 

یکی از مهمترین قسمتهای سود دهی در سایتهای کلیکی چه خارجی و چه  ایرانی، گرفتن زیرمجموعه بصورت مستقیم است . قطعاً  با داشتن این نوع زیرمجموعه سود شما چندین برابر و باور نکردنی میشود.شما با اجرایی کردن این تکنیکها، در هر کدام از سایتهای کلیکی صدها زیرمجموعه مستقیم جذب خواهید کرد .

در اینجا مزایای داشتن زیرمجموعه مستقیم را مینویسم  تا مطلع شوید چقدر خوب هست و مطمئن باشید که در سایتهای کلیکی باید برای گرفتن همچنین موردی خیلی تلاش کرد ، البته اگر قصد دارید که درآمد باور نکردنی داشته باشید .

مزایای داشتن زیرمجموعه مستقیم و مواردی که شما از این زیرمجموعه ها سود می برید

کلیک کردن بر روی آگهی ها :

 

وقتی زیر مجموعه مستقیم بر روی آگهی های خود کلیک میکند، از طرف سایت به ازای هر آگهی یک مبلغ مشخصی به حساب شما می آید، که این مبلغ به نوع عضویت شما بستگی دارد . در سایتهای مختلف این مبالغ متفاوت هستند که در هر سایتی این مورد کاملا اعلام شده، مثلا نوشته است اگر عضویت شما طلایی باشد بابت کلیک هر زیر مجموعه این مقدار به حساب شما می آید. پس شما در اینجا از کلیک کردن زیرمجموعه ها سود خوبی می برید.

ارتقای عضویت:

 

در اکثر سایتهای PTC یا همون کلیکی، البته از نوع خارجی ، در صورتی که ۴زیرمجموعه شما عضویتش را ارتقا بدهد، از طرف سایت مبلغی به عنوان پاداش به حساب شما می آید. برای مثال در اکثر سایتهای PTC خارجی این مبلغ ۱ الی ۲ دلار هست

 

انجام آفرهای موجود در سایتهای PTC :

 

در همه سایتهای PTC یکسری قسمتها وجود دارد به نام آفرها (Offer) یا در بعضی سایتها به نام تسکها میشناسند. برای مثال در سایت نئوباکس که یکی از بهترین و معتبرترین سایتهای خارجی هست، در قسمت آفرها، یک گزینه ای وجود دارد به نام Minijob که با انجام هر مینی جاب مبلغی تا حدود ۰٫۷ دلار به حساب شما می آید. حال اگر این مینی جابها را یکی از زیرمجموعه های مستقیم شما انجام بدهد، آن مبلغ به حساب زیرمجموعه میرود و از طرف سایت تقریبا به اندازه ۱۲% از آن مبلغی که زیرمجموعه شما بدست آورده است همان لحظه به حساب شما می آید.

حالا حساب کنی ۲۰۰ زیر مجموعه دارید روزی  ۱۰۰ عدد مینی جاب کار می کنند، ببینید چه مبلغی روزانه به حساب شما می آید. در سایتهای ایرانی هم به همین صورت هست و با انجام اکثر این گزینه ها از طرف زیرمجموعه های مستقیم شما هم سود میبرید.

خرید کردن :

 

همه ما میدانیم که در سایتهای PTC خارجی و ایرانی، ما به ۲ صورت سرمایه گذاری می کنیم، یکی به این صورت هست که شما مدام کلیک می کنید و زیرمجموعه مستقیم می گیرید تا پول جمع شود و با این پول که بدست می آورید، در خود همان سایت سرمایه گذاری می کنید. حالا یکی با آن سرمایه زیرمجموعه میخرد یا اجاره میکند ، یکی با آن در سایت تبلیغات میکند، خلاصه اینکه شما از سایت خرید میکنید و به سایت پول میدهید.

حالت بعدی هم این است که که طرف میخواهد خیلی زود به پول برسد و همان اول ۱۰۰ هزارتومان یا ۱۰۰ دلار یا هر قدری که میخواهد سرمایه گذاری میکند. باز هم در این حالت از سایت خرید کرده است.

خوب اگر یکی از زیرمجموعه های مستقیم شما، از سایت چیزی خرید کنده یا پولی در سایت سرمایه گذاری نماید ، باز هم از طرف سایت برای شما مبلغی به عنوان کمیسیون یا پاداش به حسابتون می آید. برای مثال در بعضی سایتها به ازای خرید هر ۱۰۰ دلار از طرف زیرمجموعه، تقریبا یک دلار به حساب شما می آید.

زیر مجموعه گرفتن توسط زیر مجموعه : بعضی از سایتها مثل سایت خارجی کلیک سنس، که به شما معرفی می کنم، به این صورت هست که اگر کسی زیرمجموعه مستقیم شما بشود، و آن شخص خودش یک زیرمجموعه بگیرد، شما از هر ۲ نفر سود می برید، این سود دهی تا هفت طبقه زیرمجموعه گیری برای شما سود داره، البته تعداد اینگونه سایتها خیلی کم است و تقریبا ۲ الی ۳ تا سایت هستند که اینطوری هست و در لیست سایتهایی که من بهشون اعتماد کامل دارم و برای شما هم معرفی خواهم کرد ، فقط کلیک سنس اینطوری عمل می کند، و بقیه اینطوری نیستند.

و نکته آخر اینکه برای داشتن همچنین زیرمجموعه ای شما نیازی نیست مثل زیرمجموعه اجاره ای هر ماه مبلغی پول پرداخت کنید و تا زمانی که آن شخص در سایت کار کند، زیرمجموعه شما باقی میماند و به هیچ عنوان قابل تغییر نیست.

بطور خلاصه :

۱- این که کمی پول خرج کنید و در سایت های مشابه لینک اختصاصیتون رو تبلیغ کنید .

  چون تمامی کاربران این سایت ها با کار در سایت های پی تی سی آشنایی دارند و اگه بتونید این کاربران رو جذب کنید مطمئئن باشید سرمایه ای که گذاشتید ۱۰۰ برابرش رو برمیگردونید ( البته این کار بدلیل وجود افراد حرفه ای در این عرصه کمی سخته )

 ۲- این که باز هم کمی پول خرج کنید و لینک اختصاصیتون رو تو سایت های مهم به تبلیغ بزارید .

 دلیل : اگه تو سایت هایی که بازید بالایی دارند بتونید لینک اختصاصیتون رو به تبلیغ بزارید میتونید کاربران زیادی جذب کنید و قول میدم با این کار بیشتر از ۲۰۰ برابر سود میکنید

 ۳- سومین و از مهم ترین راه های جذب عضو این که تو شبکه های اجتماعی ( فیس بوک – توئیتر – گوگل پلاس – کلوب – فیس نما و … ) دوستان و دنبال کنندگان زیادی داشته باشین و لینکتون رو با یک کار بسیار ساده و در عرض چند ثانیه با گذاشتن روی دیوارتون به دوستانتون معرفی کنید .

 ۴- کسایی که دستی تو چت و گفتگو آنلاین و یا سایت های دوستیابی و اینجور سایت ها دارن نیز تو میتونند تو چت روم ها و پروفایلشون لینک رو به دوستانشون معرفی کنند . این هم روش مهمیه .

 ۵- بعضی سایت ها هستن که به ازای مبلغ ناچیزی به بیش از ۱۰۰۰۰۰۰ ایمیل فعال ایرانی ایمیل میفرستن . شما میتونید با یک دعوت نامه ی خوب از این طریق بیشترین زیر مجموعه رو جذب کنید

 ۶-  اصولا کاربران این سایت ها زیاد با اینترنت سر و کار دارند و به سایت های پر بازدید زیادی هر روز سر میزنند . اگه خوب توجه کرده باشید خیلی از سایت ها قسمت ( نظرات شما ) دارند میتونید بعد از مشاهده ی هر مطلب لینکتون رو تو نظری که میدید بگونجونید . فرقی نمیکنه که سایت مقابل هایپرلینک داشته باشه یا نه خیلی ها وقتی آدرس سایتی رو میبینند که لینک مستقیم نداره اونو کپی میکنند و تو آدرس بارشون میریزند و اینتر رو میزنند و با معرفی شما وارد سایت میشند . ( این کار هم از مهم ترین راه های جذب عضو هست )

 ۷- اگر تو شبکه های اجتماعی دوستان زیادی ندارین میتونید از کاربرانی که دوستان و دنبال کنندگان زیادی دارند درخواست کنید که لینک شما رو معرفی کنه و یا دعوت نامه شما رو به دوستاش بفرسته ( البته این جور افراد ممکنه که به ازای این کار ازتون پول بخوان ولی ارزشش رو داره )

 ۸- اگر سایت و یا وبلاگ پربازدیدی دارید میتونید از بنر های اختصاصی و لینک هاتون در سایت خودتون استفاده کنید . اگر وبلاگ یا سایتی ندارین از همین الان که این مطلب خوندید شروع کنید به وبلاگ نویسی ( نصیحت و تجربه ی ۴ سال کار در انواع وبلاگ و مدیریت محتوا رو فراموش نکنید )

 ۹- بعضی سایت ها هستن که میتونید تبلیغات خودتون رو به صورت رایگان به نمایش بزارید البته اینجور سایت ها هم برای اینکه به آدرسی که میخواین لینک بدن پول میگیرن ولی در کل این هم روش خوبی هست ( مانند سایت ایستگاه)

 

_______________________________________________________________________________

توصیه مهم :

دوستان هدف ما از معرفی سایت های کلیکی (PTC) ، تنهایی آشنایی بیشتر هست ، و اصلا بیاتوماه دات ای ار مسئولیتی در قبال فعالیت کاربرانش ندارد.

عزیزان سایت های کلیکی به الخص سایت های جدید که از سال ۲۰۱۸ به بعد شروع به فعالیت کرده اند ، تماما ریسکی و غیر قابل پیشبینی هستند ، و توصیه همیشگی ما برای فعالیت در این سایت ها با احتیاط بسیار هست ، چنانکه این قبیل سایت ها اصلا و ابدا جز کسب و کار های اینترنتی نیستند و این نوع سایت ها به سایت های اسپم و یا اسکم معروف اند.

این دسته از سایت ها وابسته به هیچ ارگان یا نهادی نیستند و کاملا مستقل کار میکنند. لذا در صورت استفاده از این نوع سایت ها احتیاط کامل را مد نظر داشته باشید.

_______________________________________

توصیه مهم در رابطه با فعالیت در سایت های کلیکی :

دوستان هدف ما از معرفی سایت های کلیکی (PTC) ، تنهایی آشنایی بیشتر هست ، و اصلا حافظ نجفی دات ای ار مسئولیتی در قبال فعالیت کاربرانش ندارد.

عزیزان سایت های کلیکی به الخص سایت های جدید که از سال ۲۰۱۸ به بعد شروع به فعالیت کرده اند ، تماما ریسکی و غیر قابل پیشبینی هستند ، و توصیه همیشگی ما برای فعالیت در این سایت ها با احتیاط بسیار هست ، چنانکه این قبیل سایت ها اصلا و ابدا جز کسب و کار های اینترنتی نیستند و این نوع سایت ها به سایت های اسپم و یا اسکم معروف اند.

این دسته از سایت ها وابسته به هیچ ارگان یا نهادی نیستند و کاملا مستقل کار میکنند. لذا در صورت استفاده از این نوع سایت ها احتیاط کامل را مد نظر داشته باشید.

______________________________________

حتما توصیه میکنم مقالات زیر را یکبار مطالعه بفرمایید :

آموزش کسب درآمد از وبلاگ در ۱۰ قدم ساده

تمامی ۴۰ روش های کسب درآمد از اینترنت در ایران

چگونه از صفر تا صد یک کسب و کار اینترنتی تاسیس کنیم

۱۰ ایده ناب و جدید کسب درامد از تلگرام

کسب درامد از اینترنت بدون هیچ تخصصی | تضمینی

_____________________________________

اتمام مقاله /

منبع : hafeznajafi.ir

موفق و پرسود باشید.

admin

نجفی هستم از سال 92 در خدمت شما هستیم :) مطالعه میکنم می نویسم ؛ علاقه من به دنیای دیجیتال وصف ناپذیر هست. همیشه سعی کردم هرچی راجع به کسب و کار های اینترنتی ، سئو ، بازاریابی ، افزایش فروش و کسب درامد اینترنتی دلاری ، ریالی و غیره بلد هستم رو به اشتراک بزارم :)

مطالب مرتبط

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

10 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ali
ali
4 سال قبل

سلام مجدد عرض میکنم استاد منظورم سایت های ارسال ایمیل بود قبلا یه سایتی بود که الان فقط بانک ایمیل میفروشه ۴rahtablighat منظورتون این سایت بود؟ من دیگه سایتی پیدا نکردم

علی
علی
4 سال قبل

سلام وقتتون بخیر آموزش هاتون عالیه فقط اگه امکانش هست سایت هایی رو که میگید در ازای مبلغی ۱ میلیون ارسال میکنه رو معرفی کنید یا برای من ایمیل کنید؟

gytygaz
gytygaz
4 سال قبل

سلام.ضمن تبریک سال نو این پست رو چه موقع کامل میکنین؟ مثلا چطوری تبلیغ بخریم که موثرتر باشه؟

محمد
محمد
4 سال قبل

آموزشتون خیلی خوبه. امیدوارم ادامه بدید. (ممنون میشم زودتر تمومش کنید. مرسی)

Ali
Ali
1 سال قبل

h********tronsun ****
دوستان این سایت بینظیره پیشنهاد میکنم حتما شرکت کنید عالی عالی

اینها را هم ببینید

بسته
10
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
بسته